BLOG

Grudzień 2023
P W Ś C P S N
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 
Studia te cechuje nowoczesny program uwzględniający aktualne nurty w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Wybierając ten kierunek zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu wpływu finansów strategicznych na efektywność funkcjonowania i polepszenia kondycji przedsiębiorstwa. 
 

 

 
CERTYFIKATY CIMA

W programie studiów realizowane będą przedmioty specjalistyczne z zakresu matematyki w biznesie, rachunkowości finansowej i zarządczej, ekonomiki przedsiębiorstwa, etyki, nadzoru korporacyjnego czy prawa gospodarczego. Dzięki odpowiedniemu doborowi tematyki zajęć, będziesz przygotowywany do złożenia egzaminów CIMA na poziomie CBA (Certificate in Business Accounting) – jesteśmy jednym z 9 ośrodków w całym kraju, które kształcą w kierunku tej certyfikacji!
Więcej informacji znajdziesz w zakładce „Certyfikaty CIMA”
 
 
GRY BIZNESOWE

W trakcie zajęć będziesz mógł udoskonalić swoje umiejętności praktyczne w oparciu o gry biznesowe, takie jak:
  • ProfitQuest™ (firmy Pracownia Gier Szkoleniowych),
                             
 
  • Mr. Budget i Mr. Investor,

                                              
 
  • TOPSIM General Management firmy Tata 
                          
 
  • Multicars i Chairman firmy Management Business Applied
 
 
Na potrzeby kierunku zostanie również stworzona specjalistyczna gra symulacyjna o przekrojowym charakterze, poświęcona długoterminowym decyzjom finansowym.
 
 
SPECJALISTYCZNE OPROGRAMOWANIE

Dodatkowo część zajęć będzie prowadzona z wykorzystaniem takich aplikacji jak Excel oraz Visual Basic, które są dziś niezbędne w pracy każdego finansisty.
Zarówno w trakcie, jak i po zajęciach, będziesz miał również możliwość korzystania z rozbudowanej platformy komunikacyjnej uwzględniającej forum dyskusyjne, chatroomy oraz bloga tematycznego z zakresu finansów firmy.
 
 
DYDAKTYCY
 
Zajęcia będą prowadzone przez szkoleniowców łączących pracę naukowo-dydaktyczną z praktyką biznesową (m.in. z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, ze Szkoły Głównej Handlowej, WSB-NLU w Nowym Sączu, czy Uniwersytetu Gdańskiego). Więcej informacji znajdziesz w zakładce Kadra.
 
 
LABORATORIUM FINANSOWE

W nowoczesnym budynku Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (w kampusie pod Rzeszowem) znajduje się jedyne tego rodzaju specjalistyczne laboratorium finansowe w tej części Europy. Laboratorium to profesjonalnie wyposażona sala o charakterze dealing roomu, która ma umożliwić realizację innowacyjnych przedsięwzięć naukowych i edukacyjnych. Znajdują się w niej 24 stanowiska pracy ze specjalnymi jednostkami komputerowymi, wyposażonymi w podwójne monitory LCD i z zainstalowanymi platformami transakcyjnymi TMS Brokers. Laboratorium dysponuje też specjalistycznym sprzętem wyświetlającym informacje finansowe, dostarczonym przez firmę Dysten, która wyposażała m.in. GPW w Warszawie (m.in. data wall). Więcej o informacji znajdziesz w zakładce „Laboratorium finansowe”.
 
Biuro projektu:
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, pok. RA50
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
tel. 17 866 11 85, fax 17 866 12 22

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„KAPITALNY MENEDŻER – studia podyplomowe z obszaru zarządzania” są realizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet II „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach”). Udział w projekcie jest w 80% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.