BLOG

Luty 2024
P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
       
Bomba w górę!

Projekty? Zarządzanie? Nuda... tak zapewne pomyślą niektórzy. Czy aby na pewno? Czy zarządzanie projektami może stać się pasją, fascynować, czy choćby wzbudzać zainteresowanie? Wierzę, że tak. Dlaczego?
 
Po pierwsze, bo zarządzanie projektem przypomina magiczną sztuczkę, a wszyscy lubimy magię, czyż nie? Z chaosu ograniczeń, uwarunkowań i trudności, jakie piętrzą się przed każdym przedsięwzięciem, wiedza o zarządzaniu projektami pozwala wytyczyć prezycyjną ścieżkę do sukcesu projektu i pomaga nią konsekwentnie podążać.
 
Po drugie, bo zarządzanie projektem przypomina żeglowanie po wzburzonym morzu, a wszyscy lubimy opowieści o żeglarzach i morskich przygodach. Wokół piętrzą się fale problemów, a nasz okręt-projekt zmaga się z podmuchami wiatru, spychającymi go z wytyczonej trasy. Jednakże dobry kapitan (kierownik projektu), wyposażony w odpowiednie urządzenia nawigacyjne (wiedza i umiejętności) potrafi szczęśliwie doprowadzić okręt do właściwego portu.
 
Po trzecie, już mniej romantycznie, bo potwierdza to rosnąca popularność certyfikatów dla kierowników projektów, a wszyscy lubimy certyfikaty. Raz, bo potwierdzają naszą wiedzę; dwa - bo dobrze wyglądają w CV :) I to bez względu na system certyfikacji: czy to IPMA, czy PRINCE2, czy inne (np. PMI).
 
Po czwarte, wreszcie, bo zarządzanie projektami to naprawdę aktywna, interesująca i rozwijająca dziedzina ludzkiej aktywności, a prawdopodobnie nikt nie lubi stać w miejscu (no, może Szymon Słupnik... ale on projektami nie zarządzał). Skuteczne zarządzanie projektem wymaga różnorodnych umiejętności, sporej wiedzy, zdolności przywódczych oraz chęci do uczenia się (kolejnośc dowolna!).
 
Tym wpisem, którym ten blog debiutuje, chcę zaprosić wszystkich na wspólną podróż po bezkresnej krainie zarządzania projektami. Czasem będzie poważnie i naukowo, czasem przymrużymy oko, mam nadzieję, że zawsze będzie ciekawie. Każda wyprawa smakuje wszakże lepiej, gdy podróżuje się w towarzystwie. Zachęcam więc do czytania, komentowania, krytykowania, chwalenia, wytykania błędów, jeśli takowe będą ;)
 
Projekt "Blog" uważam za otwarty! :)
 
Autor
 
 
 
Projekt: Blog
Czas realizacji: od dzisiaj
Zakres: o wszystkim, co wiąże się z zarządzaniem projektami
Port docelowy: Gantt raczy wiedzieć... :)

Komentarze
Dodaj nowy komentarz
Rzeczywistość 2012-12-03 14:01:26
A rzeczywistość jest zupełnie inna, teoria jest bardzo dobra i jeszcze lepsza czego dowodem jest sam TRANSYSTEM ....-:)), pewnie źle planowali, realizowali i nie widzieli zagrożeń ale sam PREZES organu certyfikującego. kto che wyrzucać kasę w błoto czyli na certyfikację, to niech lepiej wpłaci na dom dziecka, więszy pożytek z tego będzieBiuro projektu:
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, pok. RA50
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
tel. 17 866 11 85, fax 17 866 12 22

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„KAPITALNY MENEDŻER – studia podyplomowe z obszaru zarządzania” są realizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet II „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach”). Udział w projekcie jest w 80% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.