BLOG

Luty 2024
P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
       
Młodzi szczęściarze?

Czas studiów to jeden z najwspanialszych okresów życia mojego pokolenia. Beztroska, swoboda, przyjaźnie, życie studenckie. Nauka to priorytet, ale zdobywanie doświadczenia- jak to?, po co?, przecież na to jest czas po studiach.
Upływający czas niezwykle daje się we znaki jak patrzę na młode pokolenie żaków. Toż to przepaść światopoglądowa. Nauka bez pracy- jak to? nie mamy na to czasu. Dzisiaj pracodawcy oczekują doświadczenia zadowodwego. Wakacje pod gruszą? Niemożliwe- to dobry czas, żeby zdobywać doświadczenie, zarabiać pieniądze, inwestować w siebie.
Nie tak dawno temu, prowadziłam rozmowy z młodymi ludźmi, którzy starają się o wyjazd na stypendium zagraniczne. Patrzę z podziwem na ich młodzieńczy entuzjazm, dążenie do celu, jasno wytyczone ścieżki kariery, odwagę i ciekawość świata, wiarę we własne, niczym nie ograniczone możliwości. Wyjeżdżają na staże, praktyki, stypendia zagraniczne, uczą się języków, poznają nowe kutury, a przy tym zdobywają tak cenne dla pracodawców doświadczenie zawodowe. Byłam zbudowana tym, jaką wspaniałą mamy młodzież. 
Jako psycholog budzi się we mnie jednak refleksja- czy oni są szczęśliwi, czy mają czas na beztroskę, przyjaźnie i życie studenckie? Czy ten pęd do zaspokojenia potrzeby osiągnięć nie przybrał zbyt dużego tempa? A może tak powinno być? Może to jest wyznacznik tej różnicy pokoleniowej? Może musieli się dostosować do tego co daje im los, wsiąść do tego pędzącego pociągu? Zachęcam Państwa do dyskusji.

Komentarze
Dodaj nowy komentarzBiuro projektu:
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, pok. RA50
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
tel. 17 866 11 85, fax 17 866 12 22

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„KAPITALNY MENEDŻER – studia podyplomowe z obszaru zarządzania” są realizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet II „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach”). Udział w projekcie jest w 80% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.