BLOG

Luty 2024
P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   
       
Turcja coraz ciekawsza

Z ulgą przyjąłem podaną wczoraj w mediach wiadomość o tym, że lotnicze połączenie między Rzeszowem a Warszawą wznowił OLT Airjet, przemianowany na OLT Express. To wiadomość dobra zwłaszcza dlatego, że ze względu na uwarunkowania globalne i branżowe w najbliższym czasie trudno się spodziewać powrotu do naprawdę tanich biletów, z jakimi mieliśmy do czynienia przed laty. Media donoszą też o tym, że naszym narodowym przewoźnikiem cały czas interesuje się – pod kątem ewentualnego zakupu – kilka dużych firm, w tym między innymi Turkish Airways. Kilkanaście dni temu moi studenci z Turcji prezentowali raport ze swojego projektu kończącego przedmiot „Analiza ekonomiczna”, w którym przyjrzeli się właśnie linii lotniczej znad Bosforu. Każdy kto przynajmniej od czasu do czasu ma styczność z zachodnimi programami biznesowymi w telewizji, z pewnością zauważył niesamowity skok medialny tureckiego przewoźnika. Wrażenie robią jednak przede wszystkim liczby świadczące o niesamowitej ekspansji biznesowej i szybkim awansie finansowym, które wyraźnie było widać we wspomnianym raporcie tureckich studentów. Turcja zawsze była ciekawym krajem, dziś na dodatek jest wyjątkowo frapującą gospodarką z coraz większą liczbą firm umiejętnie budujących swoje przewagi konkurencyjne na globalnym rynku. Wyraźnie widać, że Turcja znalazła swoją formułę sukcesu, w której Europa nie jest jej niezbędna. Kluczowe zarówno dla powodzenia ekspansji Turkish Airways, jak i całej tureckiej gospodarki jest umiejscowienie na mapie świata, z którego walorów szefowie dużych korporacji oraz obecni politycy i planiści gospodarczy wreszcie robią użytek. Jak powiedział jeden z komentatorów – „Turcja ceni swoje miejsce na szachownicy”.


Komentarze
Dodaj nowy komentarz
Vlada 2012-05-27 10:25:22
Michał Fikus@Riddle: żyjemy w dwf3ch światach wy w jednym, ja razem z obamosi na ktf3rych się wzoruję plus nieliczne jednostki w drugim… nigdy się nie dogadamy, więc odpuszczę sobie nawet teraz morały… To zastanawiam się na kim się wzorujesz kto tak samo jak Ty pomiędzy wartościowymi wpisami wrzuca takie bullshit-y jak Ty?Kto tak jak Ty ciągle wpada w samozachwyt jak wejdzie na riddle.jogger.pl? Kto jest takim ewangelistą narodowej blogosfery jak Ty ? Kto tak jak Ty wmawia sobie rf3żne rzeczy? W końcu najważniejsze: kto tak jak Ty cenzuruje w taki głupi sposf3b komentarze innych użytkownikf3w?Więc dalej w tym drugim świecie widzę tylko 1 osobę ale może fajnie jest mieć swf3j własny świat?Biuro projektu:
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, pok. RA50
ul. Sucharskiego 2, 35-225 Rzeszów
tel. 17 866 11 85, fax 17 866 12 22

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
„KAPITALNY MENEDŻER – studia podyplomowe z obszaru zarządzania” są realizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (Priorytet II „Rozwój zasobów ludzkich i potencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących”, Poddziałanie 2.1.1 „Rozwój kapitału ludzkiego w przedsiębiorstwach”). Udział w projekcie jest w 80% finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.